Vancouver Women's Field Hockey Association: Schedules
Select seasons >>>
MAIN SCHEDULE OFFICIALS SCHEDULE

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
RS
Sat, Feb. 2
9:00A Falcons Comp
(1)
4 Burnaby Lakers 2
(1)
0 Burnaby Lake Sports Complex West
RS
Sat, Feb. 2
10:00A VRC Jokers V
(5)
0 Goshawks
(5)
1 Crofton House School
RS
Sat, Feb. 2
10:30A North Vancouver Thunder
(3)
1 Bears 1
(3)
2 Burnaby Lake Sports Complex West
RS
Sat, Feb. 2
10:30A Simon Fraser University
(2)
1 Sea-to-Sky 1
(2)
3 Hamber Field
RS
Sat, Feb. 2
10:30A Leopard Sharks
(5)
1 Fossil Sharks
(5)
6 Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 2
10:30A Vancouver Hawks Premier
(00-PREMIER)
3 Vancouver Meralomas Premier
(00-PREMIER)
3 Wright Field/UBC
RS
Sat, Feb. 2
11:30A West Vancouver 8
(5)
0 Rogue Hawks
(5)
1 Crofton House School
RS
Sat, Feb. 2
12:00P Golden Hawks
(4)
1 Burnaby Bears 2
(4)
1 Burnaby Lake Sports Complex West
RS
Sat, Feb. 2
12:00P Chilliwack Pink Panthers
(2)
4 Vancouver Meralomas 2
(2)
0 Hamber Field
RS
Sat, Feb. 2
12:00P North Vancouver Strikers
(2)
0 West Vancouver 4
(2)
2 Rutledge Field
RS
Sat, Feb. 2
12:00P Shark Fins
(4)
3 Thrasher Sharks
(4)
1 Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 2
1:00P Tri-City Eagles 1
(1)
3 Vancouver Hawks 1
(1)
0 Crofton House School
EX
Sat, Feb. 2
1:00P West Vancouver 1
(01-CHAMPIONSHIP)
0 Tri-City Eagles
(01-CHAMPIONSHIP)
3 Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 2
1:30P Sea-to-Sky 2
(3)
0 West Vancouver 6
(3)
4 Rutledge Field
RS
Sat, Feb. 2
1:30P West Vancouver 2
(1)
1 Surrey Sharks 1
(1)
0 Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 2
2:30P Elite Select
(1)
5 Ramblers
(1)
1 Crofton House School
RS
Sat, Feb. 2
2:30P VRC Jokers II
(2)
1 Tri-City Eagles 2
(2)
6 Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 2
3:00P West Vancouver 5
(3)
2 Tiger Sharks
(3)
1 Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 2
4:00P Delta Saker Falcons
(3)
0 Tri-City Eagles 3
(3)
2 Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 2
4:30P Red Hawks
(3)
1 India 1
(3)
2 Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 2
5:30P India 2
(5)
0 Tri-City Eagles 5
(5)
3 Town Centre West by the Stadium
RS
Sun, Feb. 3
11:00A India Premier
(00-PREMIER)
0 West Vancouver Premier
(00-PREMIER)
3 Rutledge Field
EX
Sun, Feb. 3
12:00P Burnaby Lakers 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  VRC Jokers I
(01-CHAMPIONSHIP)
  Wright Field/UBC
EX
Sun, Feb. 3
1:30P Fury
(01-CHAMPIONSHIP)
  Vancouver Meralomas 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  Wright Field/UBC
EX
Sat, Feb. 9
9:00A VRC Jokers I
(01-CHAMPIONSHIP)
  Fury
(01-CHAMPIONSHIP)
  Burnaby Lake Sports Complex West
RS
Sat, Feb. 9
10:30A Vancouver Meralomas 2
(2)
1 Simon Fraser University
(2)
0 Burnaby Lake Sports Complex West
RS
Sat, Feb. 9
12:00P India 1
(3)
0 Bears 1
(3)
1 Burnaby Lake Sports Complex West
RS
Sat, Feb. 9
1:00P West Vancouver 6
(3)
2 Red Hawks
(3)
1 Crofton House School
RS
Sat, Feb. 9
2:30P Chilliwack Pink Panthers
(2)
4 Vancouver Hawks 2
(2)
2 Crofton House School
EX
Sun, Feb. 10
12:00P West Vancouver Premier
(00-PREMIER)
  Point Grey Thunderbirds
(00-PREMIER)
  Wright Field/UBC
EX
Sun, Feb. 10
1:30P Burnaby Lakers 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  West Vancouver 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  Wright Field/UBC
EX
Sun, Feb. 10
3:00P Tri-City Eagles
(01-CHAMPIONSHIP)
  Vancouver Meralomas 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  Wright Field/UBC
EX
Sat, Feb. 16
9:00A Vancouver Meralomas 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  VRC Jokers I
(01-CHAMPIONSHIP)
  Wright Field/UBC
EX
Sat, Feb. 16
1:00P Burnaby Lakers 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  Tri-City Eagles
(01-CHAMPIONSHIP)
  Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 16
1:30P North Vancouver Thunder
(3)
3 West Vancouver 5
(3)
0 Rutledge Field
EX
Sun, Feb. 17
11:00A Fury
(01-CHAMPIONSHIP)
  West Vancouver 1
(01-CHAMPIONSHIP)
  Rutledge Field
RS
Sun, Feb. 17
12:00P Simon Fraser University
(2)
0 Vancouver Hawks 2
(2)
3 Hamber Field
RS
Sat, Feb. 23
9:00A Richmond Rebels
(4)
  Shark Fins
(4)
  Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 23
9:00A West Vancouver 8
(5)
  Leopard Sharks
(5)
  Tamanawis 2 - Old Field
RS
Sat, Feb. 23
9:00A Vancouver Hawks Premier
(00-PREMIER)
  West Vancouver Premier
(00-PREMIER)
  Wright Field/UBC
RS
Sat, Feb. 23
10:30A West Vancouver 4
(2)
  VRC Jokers II
(2)
  Hamber Field
RS
Sat, Feb. 23
10:30A Vancouver Meralomas 3
(4)
  Thrasher Sharks
(4)
  Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 23
10:30A India Premier
(00-PREMIER)
  Point Grey Thunderbirds
(00-PREMIER)
  Wright Field/UBC
RS
Sat, Feb. 23
11:30A West Vancouver 7
(4)
  VRC Jokers IV
(4)
  Crofton House School
RS
Sat, Feb. 23
12:00P Tri-City Eagles 3
(3)
  North Vancouver Thunder
(3)
  Hamber Field
RS
Sat, Feb. 23
12:00P Burnaby Lakers 2
(1)
  West Vancouver 3
(1)
  Rutledge Field
RS
Sat, Feb. 23
12:00P Sea-to-Sky 2
(3)
  Tiger Sharks
(3)
  Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 23
12:00P Vancouver Hawks 1
(1)
  Elite Select
(1)
  Tamanawis 2 - Old Field
RS
Sat, Feb. 23
1:00P Tri-City Eagles 5
(5)
  Goshawks
(5)
  Crofton House School
RS
Sat, Feb. 23
1:00P Falcons Comp
(1)
  Tri-City Eagles 1
(1)
  Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 23
1:30P Ramblers
(1)
  West Vancouver 2
(1)
  Rutledge Field
RS
Sat, Feb. 23
1:30P Hawks Champs
(1)
  Surrey Sharks 1
(1)
  Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 23
2:30P North Vancouver Mariners
(5)
  Rogue Hawks
(5)
  Crofton House School
RS
Sat, Feb. 23
2:30P Point Grey Bluebirds
(2)
  Tri-City Eagles 2
(2)
  Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 23
4:00P Burnaby Bears 2
(4)
  Tri-City Eagles 4 Gold
(4)
  Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 23
4:30P Fossil Sharks
(5)
  India 2
(5)
  Tamanawis 1 - New Field
RS
Sat, Feb. 23
4:30P Sea-to-Sky 1
(2)
  North Vancouver Strikers
(2)
  Wright Field/UBC
RS
Sat, Feb. 23
5:30P Golden Hawks
(4)
  Tri-City Eagles 4 Black
(4)
  Town Centre West by the Stadium
RS
Sat, Feb. 23
6:00P West Vancouver 5
(3)
  Delta Saker Falcons
(3)
  Winskill Field
RS
Sun, Feb. 24
8:30A India 2
(5)
  West Vancouver 8
(5)
  Livingstone WEST
RS
Sun, Feb. 24
9:00A Tri-City Eagles 4 Gold
(4)
  VRC Jokers IV
(4)
  Livingstone EAST
RS
Sun, Feb. 24
9:00A Burnaby Lakers 2
(1)
  Surrey Sharks 1
(1)
  Tamanawis 1 - New Field
RS
Sun, Feb. 24
9:00A Leopard Sharks
(5)
  North Vancouver Mariners
(5)
  Tamanawis 2 - Old Field
RS
Sun, Feb. 24
9:00A Rogue Hawks
(5)
  VRC Jokers V
(5)
  Wright Field/UBC
RS
Sun, Feb. 24
10:30A Fossil Sharks
(5)
  Tri-City Eagles 5
(5)
  Livingstone EAST
RS
Sun, Feb. 24
10:30A Sea-to-Sky 1
(2)
  VRC Jokers II
(2)
  Wright Field/UBC
RS
Sun, Feb. 24
11:00A Richmond Rebels
(4)
  West Vancouver 7
(4)
  Rutledge Field
RS
Sun, Feb. 24
12:00P Tri-City Eagles 1
(1)
  Elite Select
(1)
  Hamber Field
RS
Sun, Feb. 24
12:00P Vancouver Hawks Premier
(00-PREMIER)
  Point Grey Thunderbirds
(00-PREMIER)
  Wright Field/UBC
RS
Sun, Feb. 24
12:30P Vancouver Hawks 1
(1)
  West Vancouver 3
(1)
  Rutledge Field
RS
Sun, Feb. 24
1:30P Hawks Champs
(1)
  Ramblers
(1)
  Hamber Field
RS
Sun, Feb. 24
1:30P West Vancouver Premier
(00-PREMIER)
  Vancouver Meralomas Premier
(00-PREMIER)
  Wright Field/UBC
RS
Sun, Feb. 24
3:00P Tri-City Eagles 4 Black
(4)
  Vancouver Meralomas 3
(4)
  Hamber Field
RS
Sun, Feb. 24
3:00P Vancouver Meralomas 2
(2)
  North Vancouver Strikers
(2)
  Wright Field/UBC
RS
Sun, Feb. 24
3:30P Tri-City Eagles 2
(2)
  West Vancouver 4
(2)
  Rutledge Field
RS
Sun, Feb. 24
4:30P Vancouver Hawks 2
(2)
  Point Grey Bluebirds
(2)
  Wright Field/UBC

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >